مقالات

4 روش متداول نظافت فیلتر جاروبرقی صنعتی

4 روش متداول نظافت فیلتر جاروبرقی صنعتی

فیلتر جاروبرقی صنعتی به مانند ریه در بدن انسان عمل می‌کند و آلودگی‌ها را به دام می‌اندازد. فیلتر با گیر انداختن ذرات ریز از بازگشت آن ها به محیط جلوگیری می‌نماید و از سلامت افراد حاضر در محیط و کاربر دستگاه محافظت می‌کند. بنابراین نظافت فیلتر بطور منظم و تعویض آن در صورت لزوم دارای اهمیت ویژه ای می باشد. از این رو، کیفیت عملکرد جاروبرقی به کیفیت بالا و عدم گرفتگی فیلتر بستگی دارد. فیلتر در جاروبرقی ها، پس از گذشت زمان و جذب ذرات و غبار دچار گرفتگی می شود که موجب افت کیفیت مکش در مکنده صنعتی و تجاری خواهد شد. به همین منظور، فیلترها نیازمند نظافت دوره ای و مداوم هستند. در این مقاله به معرفی روش های متداول و گوناگون نظافت فیلتر پرداخته می شود.پرگاس صنعت قصد داره در این مقاله شما را همراهی کند.

 

نظافت فیلتر در مکنده صنعتی

روش های نظافت فیلتر با توجه به نوع فیلتر، نوع دستگاه مکنده و ماهیت آلاینده های مکش شده دسته بندی می شوند. به طور کلی این مکانیزم های نظافتی به روش زیر انتخاب و بر روی دستگاه های جاروبرقی تعبیه می شوند.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :5 راه مناسب برای بازدهی بیشتر واترجت

 

تکاننده دستی مکانیکی

جاروبرقیاین روش به صورت کاملا مکانیکی انجام می شود و کاربر از طریق تکان دادن اهرم تعبیه شده بر روی دستگاه فیلتر را به صورت افقی جا به جا می کند. این تکانه های افقی باعث می شود تا گرد و غبار موجود بر روی فیلتر دستگاه جدا شده و به داخل مخزن سقوط کنند. به دلیل آن که در این روش به نیروی فیزیکی کاربر نیاز است، نمی توان از آن در دستگاه های مکنده صنعتی بزرگ و قدرتمند استفاده نمود. این روش توانایی جداسازی آلاینده های درشت از فیلتر را دارد.

 

 

 

تکاننده به وسیله کمپرسور هوا

جاروبرقی تجاریدر این روش از یک کمپرسور هوا جهت نظافت فیلتر استفاده می شود. کاربر با فشردن دکمه کمپرسور، ایجاد فشار هوای تولیدی توسط آن موجب تکان خوردن فیلتر می شود. از این مکانیزم به دلیل آن که نیروی زیادی توسط کمپرسور تولید می شود و زحمت زیادی برای کاربر ندارد در مکنده صنعتی قدرتمند نیز استفاده می گردد.

 

 

 

 

نظافت به کمک جریان معکوس هوا

مکنده صنعتیعملکرد این روش به صورتی است که هوا از درون مخزن مکش می شود و با ایجاد خلا در آن درپوش های واحد فیلتراسیون بسته می شود. سپس با باز شدن درپوش ورودی، حجم بالایی از هوا به سرعت و در جهت مخالف وارد مخزن مکنده صنعتی می شود و به همراه خود ذرات و غبار و آلاینده های موجود بر روی فیلتر را جدا کرده و به داخل مخزن هدایت می کند. این روش بسیار ساده و مناسب برای آلاینده های درشت می باشد.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :انواع فیلتراسیون در جاروبرقی صنعتی

 

 

 

روش پالس معکوس توسط کمپرسور

جاروبرقی صنعتیاستفاده از این روش در جاروبرقی صنعتی بزرگ متداول می باشد. این روش می تواند به صورت خودکار چند دقیقه پس از هر عملیات نظافت صورت بگیرد و یا توسط کاربرد انجام گردد. برای دستیابی به حداکثر کیفیت نظافت در این روش باید درپوش های مکنده صنعتی به خوبی بسته شده باشند. همچنین، در هنگام انجام عملیات نظافت فیلتر به روش پالس معکوس محیط باید عاری از هرگونه آلودگی باشد. این روش برای دستگاه های مکنده صنعتی متحرک بسیار متداول است.

 

امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشید . اگر سوال انتقاد و یا پیشنهاد دارید میتونید در بخش دیدگاه پرگاس صنعت مطرح کنید . شرکت پرگاس صنعت همواره به دنبال ارائه محصولات با کیفیت و تضمین دار می باشد . اگر به دنبال تضمین و خدمات پس از فروش هستید پیشنهاد میکنم از فروشگاه پرگاس صنعت دیدن فرمایید همچنین اگر به دنبال خدمات پس از فروش در زمینه تجهیزات صنعتی , تجهیزات بیمارستانی و یا تجهیزات ورزشی هستید حتما با کارشناسان فروش پرگاس صنعت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *