کفپوش از نظر کاربری

کفپوش حیاط

کفپوش حیاط پرگاس صنعت

ناگفته پیداست که کفپوش حیاط از آن دسته کفپوش هایی است که در فضاهای باز و آزاد کار می شود و این فضاها در تیررس عوامل مختلف محیطی قرار دارند. وجود این عوامل در حیاط باعث می‌شوند تا کفپوش مختصات و ویژگی های خاصّی پیدا کند. در صورت نبودن آنها از کیفیت کفپوش کاسته خواهد شد.

ماندگاری و مقاومت کفپوش مناسب حیاط

اصولا کفپوش در فضای باز باید در برابر عوامل محیطی چون تابش نور آفتاب، بارندگی اعم از بارندگی باران یا برف و عواملی از این دست مقاومت بالایی را از خود نشان دهد تا بتواند سالیان سال در حیاط فضای مورد نظر ما دوام بیاورد.

از طرفی طبیعی است که جلوه و نمای کفپوش نیز در خرید آن توسّط مشتریان تاثیر چشم گیری دارد و این عامل را نیز در کنار عوامل محیطی باید مدّ نظر قرار دهیم.

کفپوش حیاط را می‌توان در انواع فضاهای باز اجرا و نصب کرد. به عنوان مثال حیاط خلوت، حیاط باغ و ویلا، حیاط منزل، حیاط مدرسه و سایر فضاهای باز در این دسته بندی ویژه قرار می‌گیرند.

انواع کفپوش حیاط

در اصل کفپوش های حیاط از بعضی محصولات کفپوش تایل هستند و البتّه بعضی از مدل های کفپوش رولی نیز وجود دارند که در این فضا مورد استفاده قرار می گیرد و باید بگوییم که چمن مصنوعی نیز به سبک رولی پیاده می شود.

از انواع کفپوش های تایل مورد استفاده در حیاط می توانیم به کفپوش تنیس و اسکیت ، کفپوش صنعتی مشبّک، کفپوش تایل کورت، کفپوش نیشا، کفپوش تایل طرح پارکت و چمن مصنوعی اشاره کنیم.
از انواع کفپوش های رولی موجود در فروشگاه پرگاس صنعت نیز می‌توانیم این موارد را برشماریم: کفپوش نودلی، کفپوش رول گرانولی و چمن مصنوعی.

کفپوش حیاط مدرسه

به دلیل حجم تردّد فوق العاده بالا در حیاط مدرسه ها و نیز رفتارهای غیر قابل پیش بینی دانش آموزان این کفپوش ها باید از مقاومت فوق‌العاده‌ای برخوردار باشند تا بتوانند سال های سال در حیاط مدرسه کارایی لازم را از خود نشان دهند و جلوه و نمای اوّلیه خود را حفظ کنند.

علاوه بر این، کفپوش حیاط مدرسه باید از قدرت ضربه پذیری بالایی برخوردار باشد تا در صورت زمین خوردن دانش آموزان، آسیبی به آنها وارد نشود.

از طرفی این نوع کفپوش باید در برابر عوامل حسّاسیت زا مقاوم بوده تا در دانش‌آموزان حسّاسیت ‌های مختلف مثلا حسّاسیت های پوستی ایجاد نکنند.

با توجّه به حسّاسیت بالا در انتخاب کفپوش حیاط مدرسه ، فروشگاه پرگاس صنعت با وسواس خاصّی این مدل محصولات را به شما عزیزان و خریداران محترم پیشنهاد می کند: کفپوش تایل کورت، کفپوش تنیس و اسکیت و کفپوش گرانولی با انواع مختلف آن از جمله درجاریز، تایل، پازلی و رولی. برای راه پله ورودی مدرسه می‌توانید از کفپوش نیشا و کفپوش رولی نودلی استفاده کنید.

ناگفته نیز پیداست که چمن مصنوعی گزینه بسیار مناسبی برای اجرا و نصب در حیاط مدرسه است. امّا نکته حائز اهمّیت این است که هر نوع چمن مصنوعی برای اجرا در حیاط مدرسه مناسب نیست. از اینرو، توصیه ما به شما عزیزان این است که پیش از اقدام به خریداری چمن مصنوعی از فروشگاه، حتما با مشاوران و کارشناسان فروشگاه تماس حاصل فرمایید تا اطّلاعات دقیقی در اختیار شما قرار گیرد و پس از آن اقدام به خریداری، اجرا و نصب کفپوش در حیاط مدرسه خود نمایید.

کفپوش حیاط خلوت

کفپوش حیاط خلوت اکثر اوقات در محیطی به کار می‌رود که در آن یک پاسیو وجود دارد. باید در نظر داشته باشیم که حیاط خلوت از آن دست فضاهایی است که کاربران از آن استفاده های متنوّع و گوناگونی می کنند.

به عنوان مثال، حتّی ممکن است از حیاط خلوت به عنوان انبار نیز استفاده شود. در اصل کفپوش های حیاط خلوت کفشور دارند و اگر سقف حیاط خلوت باز باشد، باید در برابر انواع بارندگی نیز مقاومت فوق‌العاده‌ای را از خود نشان دهند. از اینرو، پیشنهاد ما بر این است که از کفپوش هایی استفاده کنید که آب و رطوبت را به راحتی از خود عبور می دهند یا اگر قصد استفاده از چمن مصنوعی را دارید، از چمن مصنوعی ای استفاده کنید که پانچ دار باشد.

با توجّه به ویژگی های ظریف فوق الذّکر، کفپوش نیشا می تواند گزینه فوق‌العاده‌ای برای شما عزیزان و خریداران محترم باشد. از گزینه ‌های کارآمد دیگر می‌توانیم به کفپوش تایل کورت، کفپوش طرح پارکت، کفپوش چمن مصنوعی به صورت پانچ دار و کفپوش تایل صنعتی اشاره کنیم.

اگر فضای تان سر پوشیده است، حتّی می توانید از کفپوش های کنار استخر و کفپوش تنیس و اسکیت استفاده کنید.

کفپوش حیاط ویلایی

کفپوش حیاط ویلایی نیز تقریبا باید همان ویژگی های فنّی و ظریف کفپوش حیاط مدرسه را داشته باشد؛ چرا که عوامل محیطی که با این کفپوش در تماس هستند اصولا مشابه موارد مرتبط با حیاط مدرسه است.

البتّه از لحاظ فنّی باید خاطر نشان کنیم که حیاط ویلایی اصولا به دو قسمت مختلف تقسیم می‌شود:
بخش اوّل مربوط می شود به فضای ورزشی که در ویلاها تعریف شده است. به عنوان مثال، فضاهایی با مساحت ۲۰۰ تا ۴۰۰ متر برای زمین‌های فوتبال یا بسکتبال و یا حتّی تنیس اختصاص می‌دهند که در این صورت باید از کفپوش های تخصّصی این رشته های ورزشی در ویلای مورد نظر استفاده کرد.

از جمله موارد پیشنهادی فروشگاه پرگاس صنعت به شما خریداران و مشتریان عزیز، می توانند این گزینه ها باشند: کفپوش تنیس و اسکیت، کفپوش تایل کورت و چمن مصنوعی.

امّا بخش دیگر که در فضاهای ویلایی و در حیاط آن تعبیه می شوند جنبه تزئینی و زیبایی شناختی دارد و به عنوان مثال از کفپوش در بخش راهروی ورودی حیاط استفاده می‌کنیم.

از گزینه های محبوب و پر طرفدار که مورد توصیه فروشگاه نیز هستند، می توانیم به کفپوش نیشا، کفپوش طرح پارکت و کفپوش نودلی برای ورودی ها و راه پله ها و همچنین کفپوش رول گرانولی و اساسا از انواع کفپوش های گرانولی مثل کفپوش های تایل و پازلی استفاده کنید. حتّی می توانید انواع چمن های مصنوعی تزئینی را نیز برای اجرا و نصب در این بخش‌ ها مدّ نظر قرار دهید.

کفپوش حیاط ارزان

مشتریان و خریداران عزیز باید این نکته را در نظر داشته باشند و آن اینکه اصولا حیاط به دلیل ویژگی های محیطی خاصّ خود که قبلا نیز به صورت مفصّل به آنها پرداختیم، خصوصیاتی را در بر می‌گیرد که کفپوش مورد استفاده در حیاط را گزینه ای نه چندان ارزان می سازد.

امّا استثنایی که در این میان وجود دارد کفپوش های گرانولی هستند. این کفپوش ها علاوه بر مقاومت فوق العاده بالا در برابر نور و بارندگی و همچنین قدرت بالای ضربه پذیری شان، قیمت مناسب تری نیز دارند و قیمت آنها از حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان شروع شده و تا قیمت های بالاتر مثلا ۲۵۰ هزار تومان ادامه دارد.

امّا سایر کفپوش ها مثل کفپوش تایل کورت، کفپوش تنیس و اسکیت و چمن مصنوعی دارای قیمت های بالاتری هستند؛ چرا که در آنها موادّ محافظ مثلا موادّ محافظ در برابر اشعه UV به کار رفته است و کفپوش ارزان قیمتی به حساب نمی‌آیند.

کفپوش حیاط منزل

اصولا از کفپوش در حیاط منزل استفاده نمی‌کند؛ ولی در مواردی که به صورت روتین از کفپوش استفاده می شود هنگامی است که خریدار و کاربر دوست دارد در آن قسمت از حیاط از میز و صندلی استفاده کند تا در اوقت فراغت خود در حیاط بنشیند. در صورتی که خریداران و کاربران عزیز به دنبال کفپوش برای حیاط منزل هستند، می توانند از کفپوش نیشا، کفپوش تایل طرح پارکت، کفپوش تنیس و اسکیت و کفپوش تایل کورت استفاده کنند که در طرح ها و نقش های فوق العاده متنوّع و جذّابی تولید و عرضه می شوند.

یکی از بخش های حیاط منزل که همواره درباره آن پرسش های زیادی از سوی خریداران و مشتریان عزیز مطرح شده است، قسمت راه پله‌ها و ورودی منزل است که گزینه پیشنهادی پرگاس صنعت به این عزیزان کفپوش های نودلی است. قابلیت اصلی کفپوش های نودلی این است که اگر روی راه پله ها کار شوند، سُر نمی خورند و دیگر ویژگی برجسته آنها این است که قدرت ضربه پذیری بالایی دارند. نکته جالب توجّه در رابطه با کفپوش های نودلی این است که نیاز به نصب ندارند و پس از پایان فصل سرما می توانید آن را از جای خود درآورید و جمع کنید. اگر هم کاربران عزیز می خواهند فضای خود را با هدف تزئین کفپوش کنند، گزینه پیشنهادی ما چمن مصنوعی است.

قیمت کفپوش حیاط

قیمت کفپوش حیاط از ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان برای کفپوش های گرانولی شروع شده تا ۵۵۰ یا ۶۰۰ هزار تومان ادامه دارد که گران ترین قیمت از آن کفپوش های تایل صنعتی است.

خرید کفپوش حیاط

خریداران و مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به وب سایت فروشگاه، به اطّلاعات لازم در رابطه با قیمت و نکات فنّی کفپوش حیاط مورد نظر خود، دسترسی پیدا کنند و با تماس با مشاوران و کارشناسان تخصّصی کفپوش در پرگاس صنعت ، اقدامات لازم را برای خرید، نصب و اجرای کفپوش حیاط مورد نظر خود صورت دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *