پرگاس صنعت

کفپوش باشگاه-کفپوش مناسب باشگاه کدام است

کفپوش باشگاه

کفپوش باشگاه بدنسازی

کفپوش باشگاه-باشگاه بدنسازی یک محیط خاص است و نمی توان از هر نوع کفپوشی برای این مکان استفاده کرد. کفپوش سالن بدنسازی باید مقاومت زیادی در برابر شکنندگی داشته باشد زیرا ضربه و فشار زیادی بر آن وارد می شود. این به دلیل استفاده از لوازمی است که در این مکان وجود دارد.

انواع وزنه، هالتر، دمبل جزء ثابت باشگاه های بدنسازی هستند. به این وسایل دستگاه های سنگین بدنسازی را نیز اضافه کنید.

 

اصولا باشگاه های بدنسازی برای انجام حرکات سنگین ورزشی با دستگاه و بی دستگاه ایجاد شده است. همیشه تعداد زیادی وسیله ورزشی با وزن بالاتر در فضای داخلی باشگاه وجود دارد.

کفپوش سالن بدنسازی باید ضربه گیر خوبی باشد در غیر این صورت احتمال آسیب به کف سالن بیشتر خواهد شد. کفپوش بدنسازی یکی از مهم ترین مولفه ها در تعیین سطح کیفی سالن ورزشی است.

 

 

کفپوش باشگاه

کفپوش باشگاه

ویژگی های کفپوش باشگاه

کفپوش مناسب سالن بدنسازی در حفظ سلامت ورزشکاران نقش کلیدی دارد. در حین انجام حرکات ورزشی، فشار زیادی به مفاصل و ستون مهره ها وارد می شود ولی کفپوش باشگاه بدنسازی مناسب می تواند این فشار را از نقاط حیاتی بردارد و به زمین منتقل کند. هر چقدر انعطاف پذیری و ضربه گیری کفپوش باشگاه بدنسازی بیشتر باشد، میزان آسیب به ورزشکاران نیز کمتر خواهد شد.

 

کفپوش های سخت نظیر سرامیک، موزائیک، سنگ و کفپوش بتونی و … اصلا مناسب کفپوش بدن سازی نیستند و موجب بروز صدمات جبران ناپذیری به بدن ورزشکار می شوند. انتخاب های بهتری هم برای کفپوش بدنسازی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره شده است.

 1_ایمنی ورزشکاران:

همانطور که می دانید ، حفظ ایمنی ورزشکاران از ویژگی های اصلی  تمام انواع کفپوش های گرانولی می باشد. ورزشکاران با وجود کفپوش گرانولی در محل تمرن آسایش و آرامش بیشتری خواهند داشت و از صدمات احتمالی در امان خواهند بود.

اما نکته قابل بحث این است که ایمنی تنها مختص ورزشکاران نیست.در یک سالن بدنسازی ایمنی باید دربرگیرنده ورزشکاران،دستگاه ها،تحهیزات ورزشی و حتی خود سالن باشد.

 

2_ایمنی سالن و تجهیزات بدنسازی:

فرض کنید ورزشکاری در هنگام تمرین با بلند کردن یک وزنه تعادل خود را از دست میدهد و وزنه از دست او رها شده و روی زمین می افتد. افتادن وزنه می تواند عواقبی داشته باشد.ممکن است روی پای ورزشکار سقوط کند که با داشتن کفش های مناسب تمرین از آسیب جلوگیری می گردد.

ممکن است وزنه بر روی دستگاه های دیگر سقوط کند و به آنها آسیب برساند.و حتی ممکن است وزنه روی زمین بیوفتد. اگر کف سالن بدنسازی با کفپوش های گرانولی پوشیده شده باشد اتفاق خاصی نمی افتد.

اما اگر کف سالن ساز سرامیک و یا پارکت و موزائیک باشد قطعا وزنه می تواند به آنها آسیب برساند. برای جلوگیری از این کار می توانید از کفپوش گرانولی با  ضخامت های بالا مثل 2.5 سانتی متر و بیشتر استفاده کنید.

 

3_افزایش زیبایی باشگاه بدنسازی

زیبایی در دنیای مدرن امروزی حرف زبادی برای گفتن دارد. منظور از زیبایی جذابیت و چشم نواز بودن محیط و سالن شماست. راه های زیادی برای زیبا شدن سالن بدنسازی وجود دارد. یکی از آنها استفاده از کفپوش گرانولی با طرح ها و رنگ های مختلف می باشد.

از آنجایی که شرکت تولیدی پاورکفپوش این کفپوش ها را در رنگ ها و طرح های متنوع و دلخواه مشتریان تولید می نماید . تجهیز سالن ها به کفپوش های گرانولی زیبایی خیره کننده ای به فضا خواهد بخشید و این مهم به نوبه خود در جذب مشتری تاثیر گذار خواهد بود.

 

4_جذب وزشکاران

امروزه در تمام شهر ها و حتی در کوچک ترین محله ها باشگاه های بدنسازی وجو دارند.

و ورزشکاران حداقل به تعدادی از این باشگا ه ها دسترسی خواهند داشت.اگر تا به امروز باشگا ه و سالن بدنسازی خود را با این کفپوش ها  تجهیز ننموده اید نباید انتظار داشته باشید که مشتریان زیادی را جذب خواهید کرد. چرا که ورزشکاران باشگاهی را ترجیح خواهند داد که مجهز تر و دارای امکانات بیشتری باشد2_کفپوش گرانولی مخصوص باشگاه بدنسازی

امروزه ورزش جایگاه مهمی در میان جوامع مختلف دارد.

 

کفپوش گرانولی به دلیل دارا بودن خاصیت ارتجاعی و مقاومت بالایی که در برابر ضربه دارد مورد مناسبی برای استفاده در باشگاه های بدنسازی میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *