کفپوش ورزشی فوم دار

یکی از بهترین کفپوش ها برای كاربردهای ورزشی

نمونه کفپوش اجرا شده

کفپوش ورزشی زیر فوم دار ، یکی از بهترین کفپوش ها برای كاربردهای ورزشی در ایران است. این کفپوش از لایه هایی از فوم تشکیل شده و به همین دلیل بسیار انعطاف پذیر است و می‌‌تواند در مقابل ضربه و جذب شوک موثر باشد. بسیاری از مدیران

ورزشی از کفپوش فوم دار ورزشی در سالن های ورزشی چند منظوره استفاده می‌کنند.

به این ترتیب ورزشکاران می‌توانند چندین رشته ورزشی مانند والیبال، فوتسال ،بسکتبال ، هندبال و … را در یک سالن انجام دهند با همه اینها کفپوش های فوم دار ورزشی، ضخامت های متفاوت دارند و معمولا هر ضخامتی برای کاربرد خاصی استفاده

می‌شود.

کفپوش ورزشی زیر فوم دار چه ویژگی هایی دارد؟

۱. جذب ضربه: لایه های فوم کفپوش فوم دار ورزشی به دلیل دانسیته بالایی که دارند، قابلیت جذب ضربه را دارا می باشند که این ویژگی باعث می شود که این کفپوش مناسب برای فضاهای ورزشی باشد.

۲. ایمنی: کفپوش فوم دار ورزشی، ایمنی بالایی برای افرادی که از فضاهای ورزشی استفاده می کنند، فراهم می کند. این کفپوش به دلیل ویژگی جذب ضربه و مانع شدن از لغزش و سقوط، از لحاظ ایمنی برای افراد ورزشکار بسیار مهم است.

۳. نصب و استفاده آسان: نصب کفپوش فوم دار ورزشی نیز بسیار ساده است و به راحتی می توان آن را روی سطوح صاف نصب کرد.

۴. بازدارنده از صدا: با توجه به استفاده از لایه های فوم، این نوع کفپوش باعث کاهش صدا در فضاهای ورزشی می شود.

۵. انعطاف پذیری: کفپوش فوم دار ورزشی به دلیل ویژگی های انعطاف پذیری و ارتجاعی که دارد، مناسب برای ورزش هایی مانند کاراته، تکواندو و … می باشد.

از دیگر ویژگی های کفپوش فوم دار ورزشی می توان به مقاومت در برابر رطوبت، خوردگی و خزش، عدم جذب آب و نفوذ گرد و غبار اشاره کرد. 

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

کفپوش فوم دار از چند لایه تشکیل شده‌اند؟

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

این کفپوش‌ها برای زمین‌های والیبال داخل سالن توسط فدراسیون های والیبال ، فوتسال ، هندبال و … تایید شده‌اند. طراحی حرفه‌ای الگو باعث مقاومت در برابر سایش و دوام لایه سطحی می‌شود. این کفپوش‌ها ضد لغزش و ایمنی بالا را فراهم می‌کنند. ترکیب رنگ‌های زیبای آبی فیروزه ای ، نارنجی یا صورتی، سورمه ای ، قرمز و طرح چوب به همراه پوشش فوم ضخیم با انعطاف پذیری بالا، باعث می‌شود محیط ورزشی شما شیک و زیبا باشد و عملکرد ورزشی عالی داشته باشد.

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت
تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت
تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت
تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت
تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

کفپوش ورزشی فوم دار برای چه سالن های ورزشی قابل استفاده است؟

کفپوش فوم دار ورزشی برای انواع سالن های ورزشی قابل استفاده است. این نوع کفپوش به دلیل ویژگی هایی مانند جذب ضربه، ارتجاع، کاهش فشار نقاط تماس با زمین، جلوگیری از لغزش و توسعه داده شده است. به همین دلیل در انواع مختلفی از سالن های ورزشی مانند سالن های بدنسازی، والیبال، بسکتبال، تنیس، فوتبال و … قابل استفاده است. همچنین این نوع کفپوش برای سالن های ورزشی کودکان و نوجوانان نیز مناسب است.

چگونگی نصب کف‌پوش سالن ورزشی چند منظوره

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

1. کف سازی:

مهمترین نکته بوده و قبل از نصب می بایست سطح زیر کار کاملا صاف و هموار باشد اگر قصد دارید روی کفپوش قبلی موزاییک یا سرامیک کفپوش بچسبانید قبل از اجرا باید سرامیک های شکسته یا جاهایی که آسیب دیده را با بتونه مخصوص که ترکیب آن از چسب چوب و سیمان سفید و مقداری آب بوده ترمیم و سطح زیرین را یک دست صاف نمایید. بهترین دما در هنگام نصب کفپوش 20 تا 30 درجه سانتیگراد میباشد. در صورت وجود نم یا رطوبت تا خشک شدن کامل آن، از نصب کفپوش خودداری نمایید. هنگام نصب کف بایستی کاملا تمیز بوده و عاری از هرگونه گرد و غبار،چربی،و مواد شیمیایی باشد که کفپوش به خوبی به کف بچسبد.

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

2. چسب کاری:

پشت کفپوش و همچنین سطح زمین بصورت حرکات دایره ای با قلم موی مناسب چسب زده می شود.

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

3. علامت گذاری:

بر حسب استاندارد جهانی علامت گذاری می‌شوند. والیبال: 9 در 18 بسکتبال: 15 در 28 فوتسال: 20 در 40 نسبت به آکس زمین ( نقطه مرکزی ) تا هر رنگ ورزشی بطور دقیق نصب و اجرا گردد .

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

4. اجرا:

پس از خشک شدن چسب رولهای کفپوش را مانند نوار چسب باز نموده و طبق نقشه و طرح بروی زمین چسب خورده نصب می‌نمایند و از ردیف دوم به بعد لبه رولها با فشار به لبه رولهای قبلی نصب میشود و به این شکل یک فشار جانبی نسبتبهم دارند که باعث میشود پس از کاهش حجم پلیمر بدلیل فرار بودن برخی مایعات مانند حلالها و روانسازها بین آنها فاصله ایجاد نشود. بهتر است پس از اتمام نصب تمامی سطح سالن روی کفپوشها غلطک رانده شود تا از چسبیدن همه سطح کفپوش اطمینان حاصل شود.

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

5. عملیات جوش:

پس از نصب رولها کفپوش های چند منظوره کنار هم طبیعتا درز و فاصله ای بین دو قطعه کفپوش بوجود می آید که به مرور زمان در اثر نفوذ رطوبت کناره های کفپوش به سمت بیرون مایل و بلند می شود و دراثر پر شدن خاک زیر کناره کفپوش مرتباً بالاتر می‌آید و از طرفی به علت نفوذ چسب و افزایش در کفپوش به حجم اولیه خود در دراز مدت دو قطعه کفپوش از هم فاصله می گیرد و شکاف بیشتر می شود به این ترتیب کفش ورزشکار به این شکاف گیرکرده و باعث زمین خوردن و آسیب می گردد ضمن اینکه خود کفپوش نیز در معرض فرسایش زودهنگام، شکستگی لبه ها و خرابی فزاینده خواهد شد. به این منظور با انجام دوخت حرارتی رول های کفپوش به یکدیگر ضمن جلوگیری از اتفاقات مذکور سالن شما دارای سطحی خواهد شد که نسبت به فضای زیرین خود کاملا آببندی است و میتوانید به راحتی کفپوش و سالن را شستشو و نظافت نمایید بدون اینکه نگران نفوذ آب به زیر کفپوش باشید . شیار بین دوقطعه کفپوش شیارکشی می شود تا جوشکاری یا دوخت حرارتی داخل این شیار انجام گیرد و دارای برجستگی و برآمدگی نباشد . در مرحله بعد دستگاه در امتداد شیار ایجاد شده قرار می گیرد که بصورت دو منظوره مفتول دوخت حرارتی همرنگ و داخل شیار بین دو کفپوش را ذوب مینماید . در انتها زیبا سازی و ترمیم کار انجام می شود به نحوی که قسمت برآمده و اضافی مفتول پی وی سی برش می خورد و خط جوشکاری باکفپوش هم سطح می شود تا ضمن زیبایی کار به پای ورزشکاران گیر نکند.

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

6. برش:

مهمترین مرحله در اجرا و نصب کفپوش چند منظوره زیبا سازی و ترمیم و یکنواخت کردن کار می باشد به نحوی که قسمت برآمده و اضافی مفتول پی وی سی که خارج از شیار می‌باشد توسط یک تیغ مخصوص با لبه مورب برش می‌خورد و خط جوشکاری باکفپوش هم سطح می‌شود تا ضمن زیبایی کار آسیبی به ورزشکاران وارد نکند. بعد از اتمام برش برجستگی های اضافی مفتول PVC ، قسمتهای 12 سانتی انتهای خطوط که دستگاه روباتیک بدلیل گپ بین چرخ جلو تا چرخ لنگر قادر به انجام آن نیست توسط دستگاه دستی مخصوص که تقریبا مثل دستگاه اتوماتیک است و فقط حرکت خودکار با موتور ندارد انجام میشود و عملیات دوخت حرارتی درزها و یکپارچه سازی کفپوشها به پایان می رسد.

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

7. خط کشی:

خط کشی سالن چند منظوره طبق قواعد بین المللی و اندازه های قراردادی به اندازه پنج سانتی متر بر روی کفپوش های رنگی کشیده می شود و محل خطوط اجزای آنها نیز پس از اندازه گیری های دقیق با دو خط موازی نوارچسب به فاصله پنج سانتی متر مرزبندی می‌شود بدین ترتیب کفپوشها آماده شده و با غلطک های مناسب رنگ آمیزی می شوند . رنگ مورد استفاده برای خط کشی کفپوشهای ورزشی از نوع نفوذ کننده در جسم کفپوش است و پس از خط کشی دراثر تماس با کفش و سایش پاک نمی شود. ساختار مولکولی این رنگ از جنس پی وی سی است و با حلالی بنام ریتاردر رقیق میشود این حلال غیر از اینکه رنگ را رقیق می‌کند یک لایه از روی کفپوش را ذوب نموده و باعث نفوذ رنگ در کفپوش می‌شود . پس از خشک شدن از خشک شدن رنگ نوارچسب ها از روی کفپوش برداشته شده و سالن آماده استفاده می‌شود .

شستشوی کفپوش ورزشی فوم دار

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

کفپوش ورزشی فوم دار قابل شستشو و ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت و مواد شوینده می باشد و از ثبات رنگ بالا و لایه مقاوم رویه که ضد خش می باشد برخوردار است.

با مواد شوینده معمول بجز مواد سفید کننده و تی قابل نظافت می باشد. در صورت شستشوی صحیح و نظافت روزانه این کفپوش کاملا مقرون به صرفه است و بدون هیچ گونه هزینه تامین و نگهداری دارای ۱۰ سال عمر مفید می باشد.

شرکت پرگاس صنعت عرضه کننده انواع کفپوش ها، آماده همکاری با تمامی ارگان های خصوصی و دولتی می‌باشد.

نمونه کارها

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من