مقالات

6 دستورالعمل برای نظافت اداره ها

Office cleaning

نظافت محیط کار بصورت اصولی و منظم بخش مهمی از فرآیندهای یک اداره را شامل می‌شود. با رشد و گسترش بیماری کووید-۱۹، اهمیت نظافت ادارات بخصوص بخش‌های مشترک آن‌ها مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه و سطوح کف دوچندان شده است. محیط کار تمیز و سالم و بهداشتی از گسترش بیماری بین کارکنان جلوگیری می نماید. ابزار های نظافتی دستی، مواد شوینده و تجهیزات مکانیزه نظافت مانند دستگاه اسکرابر در ادارات برای مقابله با رشد ویروس ها کاربرد دارند. در این مقاله دستورالعمل نظافت اداره ها برای جلوگیری از رشد ویروس جدید کرونا در ادارات ارائه می شود.پرگاس صنعت قصد داره در این مقاله شما را همراهی کند.

 

 

چک لیست نظافت اداره

دستورالعمل های متعددی این روزها در ارتباط با نظافت و ضدعفونی محیط های مختلف از جمله ادارات منتشر می شود. در اینجا دستورالعمل سازمان بهداشتی Afidamp ایتالیا برای نظافت و ضدعفونی اداره در طول سال و بخصوص در زمان شیوع ویروس جدید کرونا تبیین می شود. بعضی از این امور شخصی و بعضی دیگر عمومی و مربوط به نیروهای خدماتی هستند.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با تجهیزات نظافتی

 

شستشوی دست ها

شستن دستهااولویت حفظ بهداشت در اداره، رعایت بهداشت توسط افراد و در صدر آنها شستشوی دست ها است. شستشوی دست ها بهتر است با آب و صابون انجام شود. در صورت نبود آب و صابون، ژل ضدعفونی با الکل حداقل ۶۰ درصد جایگزین مناسبی می باشد.

 

تهویه مناسب محیط در نظافت اداره

باقی ماندن هوای آلوده در محیط خود عاملی در جهت انتشار ویروس کرونا و سایر ویروس های مرتبط با سیستم تنفسی است. بنابراین باز کردن پنجره های اتاق ها خود عاملی برای جمع شدن ویروس در محیط می باشد و به همین منظور در هر ساعت حتما باید برای دقایقی پنجره ها باز بمانند.

 

ضدعفونی روزانه وسایل

ضدعفونی روزانهدر پایان شیفت کاری، تمیز و ضدعفونی کردن کیبورد ها، میز ها، صفحه نمایش، موس، تلفن ها، صندلی ها و وسایل مشابه در محیط کار اهمیت دارد. قبل از تمیز کردن تجهیزات و منبع تغذیه حتما اتصال آنها را پریز برق جدا کنید.

 

شستشوی سطوح برای نظافت اداره

با اسپری مواد شوینده بر روی یک دستمال تمیز سطوح مختلف مانند میز ها را تمیز کنید. علاوه بر این سطوح پر تماس مانند دستگیره درب ها، یخچال، شیرآلات، کتابخانه، آشپزخانه و … به وسیله مواد ضدعفونی کننده و پارچه های مناسب نظافت و ضدعفونی شوند.

 

شستشوی دستمال های نظافتی

شستن دستمال نظافتیستمال های مورد استفاده برای شستشو و ضدعفونی سطوح را حتما بعد از استفاده شستشو دهید. توصیه می شود تا اینکار در داخل ماشین لباسشویی با تنظیم آب بیش از ۶۰ درجه انجام گیرد.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :همه چیز درباره ی نظافت باشگاه ورزشی

 

شستشوی زمین

شستشوی موثر سطوح کف با توجه به عرض معابر با استفاده از تی بصورت دستی و یا با دستگاه ها نظافتی مخصوص شستشوی کف مانند اسکرابر صنعتی امکان پذیر است. اسکرابر های مخصوص آنتی باکتریال با مخازن مخصوص از جنس مواد آنتی باکتریال برای شستشوی سطوح آلوده در این روز های کرونایی نتیجه بهتری را خواهد داشت.

 

نکات مهم جهت ضدعفونی و نظافت اداره

چند نکته مهم در رابطه با ضدعفونی اصولی سطوح در پیشگیری از رشد ویروس کرونا وجود دارد :

  • برای ضدعفونی سطوح کف با مواد ضدعفونی کننده مانند کلر غلظت ۱۰۰۰ Ppm توصیه می شود.
  • برای سطوح حساس به هیپوکلریت سدیم، از ضدعفونی کننده های سطوح استفاده کنید.
  • هنگام ضدعفونی سطوح با مواد شیمیایی، حتما اتاق دارای تهویه مناسبی باشد.
  • فرآیند ضدعفونی سطوح بوسیله نیروی خدماتی دارای تجهیزات مراقبتی مانند دستکش و لباس مناسب انجام گیرد.
  • ضدعفونی تمام سطوحی که بطور مرتب توسط افراد مختلف لمس می شوند، حتما باید با دقت بیشتری انجام گیرند. این سطوح شامل درب ها، پنجره ها، کلید های برق و سرویس بهداشتی هستند.

امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشید . اگر سوال انتقاد و یا پیشنهاد دارید میتونید در بخش دیدگاه پرگاس صنعت مطرح کنید . شرکت پرگاس صنعت همواره به دنبال ارائه محصولات با کیفیت و تضمین دار می باشد . اگر به دنبال تضمین و خدمات پس از فروش هستید پیشنهاد میکنم از فروشگاه پرگاس صنعت دیدن فرمایید همچنین اگر به دنبال خدمات پس از فروش در زمینه تجهیزات صنعتی , تجهیزات بیمارستانی و یا تجهیزات ورزشی هستید حتما با کارشناسان فروش پرگاس صنعت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *