مقالات

4 مزیت استفاده از واترجت در دامپروری

4 مزیت استفاده از واترجت در دامپروری

در سالن های دام پروری جهت حفظ بهداشت و سلامت دام ها حتما باید تجهیزات مورد استفاده و سالن ها و اصطبل ها به خوبی شستشو و نظافت شوند. همچنین شیوع گسترده بیماری های واگیردار خطرناک و مشترک بین انسان و حیوانات در سالهای اخیر، اهمیت رعایت استانداردهای بالای بهداشتی در مراکز پرورش دام و طیور را دو چندان نموده است. شستشوی محل نگهداری دام و طیور و تجهیزات آن توسط دستگاه واترجت صنعتی روشی ایده آل برای حفظ بهداشت محل و سلامت دام ها و تولید محصولاتی عاری از آلودگی می باشد. در این مقاله اهمیت کاربرد واتر جت صنعتی در صنعت دامپروری مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.پرگاس صنعت قصد داره در این مقاله شما را همراهی کند.

 

مزایای استفاده از واترجت صنعتی در یک دامداری

کاربرد واترجت صنعتی در دامپروری

واترجت یا کارواش صنعتی دستگاهی کارآمد است که غالبا به شکل کاربرپسند طراحی شده و کار کردن با آن ساده و تنها مستلزم رعایت نکات ایمنی می باشد. سهولت استفاده از واترجت صنعتی، نیاز به صرف هزینه بالا و زمان طولانی برای آموزش کارگران را حذف نموده و با یکبار هزینه برای خرید یک دستگاه واترجت صنعتی باکیفیت به مدت زمان طولانی می توان از مزایای بی شمار آن بهره مند گشت. کاربرد واترجت صنعتی در یک دامداری به دلایل زیر دارای اهمیت و بسیار سودمند می باشد.

 

 

 

 

جلوگیری از انتقال و شیوع بیماری

کاربرد واتر جت صنعتی در دامداری

در دامداری ها و مرغداری ها معمولا از تجهیزات مشترکی برای کلیه حیوانات استفاده می شود. کاربرد تجهیزات مشترک یکی از اصلی ترین دلایل شیوع میکروب ها و باکتری های خطرآفرین و به تبع آن بیماری های مسری می باشد. جلوگیری از شیوع بیماری به این طریق، در گرو حذف کامل ارگانیزم ها و انواع آلودگی های سطح و عمق تجهیزات می باشد. گردگیری تجهیزات با استفاده از برس یا غبارگیرهای دستی یا شستن آنها با شلنگ آب قبل از استفاده مجدد از آنها، ممکن است تا حدی مفید باشد اما این ابزارهای سنتی نظافت باعث ضدعفونی کردن تجهیزات نشده و به داخل نقاط دارای دشواری دسترسی همانند خلل و فرج و درزها نفوذ نمی کنند. استفاده از واترجت صنعتی یکی از ساده ترین راه های شستشوی موثر و عمیق تجهیزات دامپروری می باشد. آب پرفشار خارج شده از دستگاه علاوه بر سطح به داخل خلل و فرج و درزهای تجهیزات وارد شده و آلودگی ها را از آنها خارج می نماید .استفاده از واترجت آب گرم همراه با مواد شوینده مجاز موجب از بین رفتن انواع باکتری ها شده و در عین حال سرعت انجام عملیات شستشو را تا دو برابر افزایش می دهد.
همچنین اگر در دامداری بیش از یک سالن نگهداری دام یا طیور وجود دارد، هنگام ترک یک سالن و وارد شدن به سالن دیگر باید چکمه ها یا لاستیک های وسیله نقلیه بخوبی شسته شوند تا از انتقال تصادفی آلودگی احتمالی از یک محل به محل دیگر جلوگیری شده و خطر شیوع بیماری کاهش یابد. پاشش قدرتمند آب توسط واترجت صنعتی ابزاری مناسب برای شستشوی کامل چکمه ها و لاستیک های ماشین می باشد که تمیز کردن آنها با برس ممکن است دشوار باشد.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :2 روش کسب درامد با واترجت صنعتی

 

 

 

افزایش طول عمر تجهیزات

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

تجهیزات پاکیزه و به خوبی نگهداری شده در مقایسه با تجهیزات پوشیده با آلودگی، جرم و مواد باقیمانده شیمیایی دارای عمر بیشتری می باشند. زیرا انواع آلودگی ها و جرم ها می توانند بعنوان عوامل خورنده و فرسایش دهنده تجهیزات عمل نمایند. بنابراین شستشوی موثر و پیوسته تجهیزات پس از هر بار استفاده توسط یک دستگاه واتر جت صنعتی ، ایده ای مناسب برای حفظ کارایی آنها می باشد.

 

 

 

 

 

سازگاری با محیط زیست

استفاده از جت واتر در دامداری

هنگام استفاده از واترجت برای شستشوی تجهیزات و سطوح آب کمتری در مقایسه با استفاده از شلنگ معمولی مصرف می گردد. اگرچه هنگام کاربرد واترجت می توان از مواد شوینده سازگار با محیط زیست و غیر مضر برای حیوانات استفاده نمود و ضمن افزایش سرعت و کیفیت عملیات شستشو، از بین رفتن کامل باکتری ها و میکروب ها را تضمین کرد اما چون فشار آب و درجه حرارت بالای آن (در واترجت صنعتی آب گرم) تا حد قابل قبول و مناسبی برای شستشوی محیط و تجهیزات کفایت می نمایند می توان کاربرد مواد شوینده و عوامل دارای تاثیر منفی بر محیط زیست را به حداقل کاهش داد. بطوریکه حتی در صورت نیاز به عامل ضدعفونی کننده قوی می توان از پاشش بخار با درجه حرارت بالا استفاده کرده و آن را جایگزین مواد شوینده نمود. همچنین با استفاده از روش های خاص می توان آب مصرف شده را جمع آوری نمود تا از ورود آلودگی به داخل منابع آبی و چاه ها موجود جلوگیری بعمل آید.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :5 راه مناسب برای بازدهی بیشتر واترجت

 

 

 

حفظ سلامت کارکنان

استفاده از کارواش سیار در دامداری

هنگام استفاده از واترجت صنعتی، فشار بالای آب خارج شده از دستگاه، وظیفه شستن آلودگی و جدا نمودن آن را از سطوح بر عهده دارد و میزان مصرف انرژی توسط کاربر به حداقل کاهش یافته و سرعت انجام عملیات به نحو قابل توجه افزایش می یابد. بدین ترتیب کاربر هنگام شستشوی یک فضای دارای وسعت بالا دچار خستگی کمتری می شود. از سوی دیگر هیچ گونه تماس مستقیم بین کاربر و الودگی ها و فضولات موجود در محیط وجود نخواهد داشت بدین ترتیب خطر انتقال بیماری به وی کاهش می یابد.

 

امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشید . اگر سوال انتقاد و یا پیشنهاد دارید میتونید در بخش دیدگاه پرگاس صنعت مطرح کنید . شرکت پرگاس صنعت همواره به دنبال ارائه محصولات با کیفیت و تضمین دار می باشد . اگر به دنبال تضمین و خدمات پس از فروش هستید پیشنهاد میکنم از فروشگاه پرگاس صنعت دیدن فرمایید همچنین اگر به دنبال خدمات پس از فروش در زمینه تجهیزات صنعتی , تجهیزات بیمارستانی و یا تجهیزات ورزشی هستید حتما با کارشناسان فروش پرگاس صنعت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *