مقالات

کاربرد بالابر در گلخانه ها

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعت

کاربرد بالابر در گلخانه ها

از آنجایی که امروزه کشت های گلخانه ای در صنعت کشاورزی تاثیر زیادی بر صنعت غذایی دارند برای افزایش راندمان تولید نیاز به تجهیزات کاربردی تر میباشد.

از طرفی تولید بالای محصولات صادراتی در کمترین فضای گلخانه ای، با بهترین کیفیت به ویژه در واحدهای مبتنی بر تکنولوژی هیدروپونیک ، در شرایط اقتصادی فعلی ، نیازه بکارگیری تجهیزات تاثیرگذار در بهره وری صنعت کشاورزی را چند برابر می کند.

انجام کار در امنیت و آرامش در ارتفاع، از جمله تقاضای کارفرمایان نواندیش در عرصه گلخانه است که همیشه آرزوی برخورداری از وسیله ای استاندارد و مطمئن را در چک لیست این مدیران یافته ایم.

کاربرد بالابر در گلخانه ها

 

ما راهکارهایی پایدار و اقتصادی برای شما داریم…

شرکت پرگاس صنعت پارس که نماینده رسمی شرکت آسمان ماشین آسیا با نام تجاری کلایر  می باشد که با بیش از 40 سال تجربه در صنعت کاربری سازی ماشین آلات صنعتی و کشاورزی ، با درک نیازهای واقعی صنعت کشاورزی و متناسب با محیط گلخانه ، ضمن سرعت بخشی به روند بهره‌وری ، اقدام به طراحی و تولید انواع بالابرهای گلخانه ای نموده است تا سهمی در توسعه پایدار تولید ملی داشته باشد. این شرکت با افتخار, عضو در انجمن گلخانه سازان ایران گردید تا سهم چشمگیری در پیشرفت و توسعه صنعت گلخانه سازی کشور عزیزمان داشته و در این مسیر همواره درکنار شما باشد.

نگهداری نهال ها، برداشت محصولات ، نصب ، نگهداری و تعمیرات انواع تاسیسات و سازه های در ارتفاع از جمله مهمترین انتظارات اساسی جهت پیشبرد کار در ارتفاع گلخانه هاست که ضمن درگیری با سرنوشت اقتصادی این واحدهای تولیدی با سلامت و جان کارگران و تکنسین ها ، مواجه است.

از همه فعالان صنعت گلخانه اعم از سرمایه گزاران ، بهره برداران ، تجهیزکنندگان و سرویس دهندگان و تامین کنندگان ملزومات گلخانه های مدرن دعوت می نماییم با سبد محصولات پرگاس آشنا شوید.

کاربرد بالابرها در گلخانه و سازه های گلخانه ای

1- احداث سازه:

در حال حاضر احداث گلخانه ها در سطح وسیعی درحال اجرا می باشد. برای تسریع این موضوع، کلایر اقدام به تولید بالابرهای آکاردئونی با پلاتفرم های بزرگ و ظرفیت بالا برای احداث سازه های گلخانه و همچنین پوشش های سقف گلخانه اعم از پلاستیکی و شیشه ای و همچنین بالابرهای دو ریل با ظرفیت متوسط جهت نصب تجهیزات گلخانه ای در کمترین زمان با بالاترین ایمنی ، نموده است. بالابرهای آکاردئونی در ارتفاع های 8 تا 13 متری و بالابرهای دو ریل در ارتفاع های 8 تا 14 متری قابل ارائه هستند.

مطلب پیشنهادی :

کاربرد بالابر در گلخانه ها

2- تعمیر و نگهداری تجهیزات و تأسیسات :

بعد از مرحله احداث و نصب تجهیزات گلخانه ای از جمله سیستم‌های تهویه ، مه پاش و … ، موضوع نیاز به نگهداری و تعمیرات احتمالی مطرح می‌گردد. و به دلیل کشت گیاهان مسیر تردد محدود می باشد و از بالابرهای بزرگ نمی توان استفاده نمود. کلایر برای این موضوع نیز محصولی با عرض کم به بازار ارائه نموده است که به راحتی قابل استفاده برای گلخانه داران می باشد.

 

بالابرهای آکاردئونی سری سری s کلایر با عرض 90 سانتی متر گزینه‌ی مناسبی برای انجام چنین عملیاتی است.

کاربرد بالابر در گلخانه ها

کاربرد بالابرها و ترولی ها در داشت و برداشت محصولات گلخانه ای:

 1- گلخانه های کشت خاکی: در این نوع گلخانه ها به دلیل خاکی بودن بستر گلخانه بالابرهای با چرخ های کوچک بادی با عرض 90 سانتیمتری ، بین خطوط کشت استفاده می گردد.

2. گلخانه های کشت هیدروپونیک با کف بتنی : به واسطه پوشش بتنی در کف این نوع گلخانه به راحتی می توان از بالابرهای آکاردئونی گروه S کلایر با چرخ کارگاهی استفاده نمود. این نوع بالابر به دلیل عرض کم به راحتی در راهروهای بین خطوط کشت قابل جابجایی می باشد.

3- گلخانه‌های کشت هیدروپونیک دارای بویلر و سیستم گرمایش از کف: در این نوع گلخانه ها که مدرن‌ترین نوع گلخانه است از لوله‌های پهن شده در کف گلخانه می‌توان به عنوان ریل بالابر ترولی برای برداشت و نگهداری محصول استفاده کرد. لذا در راستای توسعه تکنولوژی کلایر اقدام به طراحی بالابر ترولی جهت تردد روی لوله‌های گرمایشی نموده است. کنترل حرکت این بالابر ترولی به صورت خودکششی و از داخل پلاتفرم می‌باشد و یک اپراتور به تنهایی می تواند در جهت نگهداری و برداشت محصولات کشاورزی اقدام نماید.

با توجه به وسعت واحدهای گلخانه ای مدرن، استفاده از این نوع ترولی بالابرها اجتناب ناپذیر بوده و باعث افزایش سرعت و راندمان بالا در مرحله داشت و برداشت محصولات می گردد.

از این نمونه بالابر در فروشگاه پرگاس صنعت دیدن فرمایید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *