مقالات

شست وشوی نمای ساختمان ها بدون داربست

شست وشوی نمای ساختمان

شست وشوی نمای ساختمان ها بدون داربست

نمای بیرونی یک ساختمان اولین بخشی است که مورد توجه مراجعین قرار میگیرد، صرف نظر از اینکه ساختمان اداری است یا مسکونی، هتل و رستوران یا یک سالن آمفی تئاتر است، نظافت و شستشوی به موقع، اصولی و صحیح نما علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و جلب نظر مراجعه کننده، از آسیب به بافت و کاهش طول عمر نمای ساختمان جلوگیری به عمل می آورد.
اما آنچه در تصور بسیاری از افراد در خصوص شست وشوی نمای ساختمان ها وجود دارد، قرارگیری در ارتفاع بالا و یا متصل شدن به یک طناب و در یک کلام ریسک و مخاطرات زیادی است که کاربر باید برای انجام عملیات شستشو بپذیرد. شست وشوی نمای ساختمان ها بدون داربست یک روش نوین و تخصصی است که به وسیله آن تنها با استفاده از یک دستگاه کاملا مکانیزه می توان به دستگاه شیشه شور تا ارتفاع مشخص پرداخت.

عملیات شست وشوی نمای ساختمان ها شامل چه مواردی می گردد؟

در فرایند نماشویی، لازم است تا تمامی آلودگی ها و گرد و غبار که به دلایل مختلفی از جمله نزولات جوی نظیر بارش باران و وزش باد، مجاورت با مراکز صنعتی نظیر کارخانه ها، قرارگیری در بخش های شلوغ شهری و دوده حاصل از وسایل نقلیه عمومی، فضولات پرندگان و… بر نمای ساختمان قرار گرفته، پاک گردد.

چوب، کامپوزیت، شیشه، فلزات و انواع سنگ ها از جمله مواد به کار رفته در نمای ساختمان ها به شمار می آیند که این تنوع بالا نشان دهنده لزوم استفاده از یک دستگاه مناسب است که بدون آسیب و یا ایجاد خط و خش بر نما به شستشوی آن بپردازد. با استفاده از شست وشوی نمای ساختمان ها بدون داربست و تنها با خرید و تهیه یک دستگاه نماشور ساختمان مکانیزه می توان به این مهم دست یافت.

 

شست وشوی نمای ساختمان بدون داربست و طناب

اجزا اصلی دستگاه شستشوی نما بیرونی شامل یک پمپ، سیستم فیلتراسیون، دسته تلسکوپی، انواع برس و پد بوده تا امکان دسترسی آسان به تمام بخش های نما و ساختمان فراهم آید. آب بعد از ورود به دستگاه ابتدا باید از سیستم فیلتراسیون عبور کند و سپس از طریق پمپ به ارتفاع مورد نظر ارسال شود. به وسیله این دستگاه می توان عملیات شستشوی نما بدون داربست و طناب را تا ارتفاع ۲۱ متری با بهترین کیفیت و مناسب ترین سرعت انجام داده و از خطرات قرارگیری در ارتفاع ایمن ماند.

 

شست وشوی نمای ساختمان

 

1 سیستم فیلتراسیون دستگاه شست وشوی نمای ساختمان

فیلتراسیون اصلی ترین بخش در دستگاه به شمار می آید که وظیفه خالص سازی آب ورودی را برعهده دارد. تمامی املاح و ذرات ناخالص آب با عبور از یک فیلتر از جنس رزین جداسازی شده و در نتیجه فرایند شستشو با آب کاملا خالص انجام می شود. به این ترتیب از ایجاد هرگونه لکه و رد پس از خشک شدن آب بر روی نما جلوگیری می شود. مولکول های رزین کروی شکل هستند و تبادل یونی صورت گرفته این مولکول ها با مولکول های آب، موجب جداسازی ناخالصی ها می گردد.

 

شست وشوی نمای ساختماننظافت سالن ورزشی با دستگاه کف شوی صنعتی

 

2 تعویض فیلتر دستگاه شست وشوی نمای ساختمان

عدم قرارگیری بر ارتفاع در نماشویی بدون داربست به معنی کاهش کیفیت شستشو نمی باشد. بلکه در طراحی دستگاه تمام اجزا به گونه ای طراحی شده اند که کاربر بیشترین تسلط را بر فرایند شستشو داشته باشد. از آنجایی که فیلتراسیون یکی از بخش های بسیار مهم دستگاه به شمار می آید لازم است تا از زمان دقیق تعویض آن اطلاع پیدا کرد.

از این رو این تجهیزات نماشویی دارای یک سیستم سختی سنج هستند که با اندازه گیری میزان سختی آب بعد از عبور از فیلتر عملکرد سیستم را ارزیابی می نماید. بالاتر بودن عدد سختی از حد تعیین شده به معنی عملکرد نامناسب سیستم فیلتراسیون بوده و نشان دهنده فرارسیدن زمان تعویض می باشد.

شست وشوی نمای ساختمان

3 ساختار ارگونمیک دسته تلسکوپی

در نماشویی بدون داربست، کاربر بر روی زمین قرار گرفته و با کمک یک دستگاه که مجهز به دسته بلند است تا ارتفاع حدود ۲۰ متری را نظافت می کند. حال تصور کنید که این دسته دارای وزن زیادی باشد، بدون شک فرایند نماشویی غیرممکن می گردد. یکی از اصلی ترین ویژگی های دستگاه شستشوی نما مکانیزه تجهیز به دسته آلومینیومی تلسکوپی، سبک، مقاوم است تا علاوه بر امکان تنظیم شدن در ارتفاع مورد نظر کاربر یک شستشوی طولانی مدت و بدون خستگی را برای کاربر فراهم آورد.

 

شست وشوی نمای ساختمانچگونه از اجاره بالابر کسب درآمد کنیم؟

4 برس چرخشی دستگاه شست وشوی نمای ساختمان

آب با عبور از پمپ از طریق نازل های تعبیه شده، به برس پاشش می شود، به منظور دسترسی اسان به تمامی بخش های ساختمان برس دستگاه نماشور با امکان تغییر زاویه طراحی شده است، به این ترتیب که کاربر می تواند با تغییر زاویه مفصل متناسب با شیب سطح به شستشوی موثر ساختمان بپردازد. امکان تعویض برس و پد و انتخاب مناسب مدل این امکان را در نماشویی بدون داربست فراهم می آورد تا هیچ گونه آسیبی به بافت نما وارد نگردد.

 

شست وشوی نمای ساختمان

5 کاربر پسندی دستگاه شست وشوی نمای ساختمان

کارکرد ساده دستگاه درکنار امکانات فراوان، به هر کابر با هر سطح دانش و تجربه ای امکان استفاده از دستگاه برای شست وشوی نمای ساختمان های مختلف را فراهم می آورد. مراکز تجاری، صنعتی، تفریحی، آموزشی، ورزشی و صدها مکان دیگر را می توان بدون نیاز به داربست و بدون دخالت مستقیم کاربر در فضول مختلف شستشو داده و ساختمانی درخشان و عاری از هرگونه گرد و غبار و آلودگی ایجاد نمود.

 

شست وشوی نمای ساختمان

 

پرگاس صنعت پارس مفتخر است که این دستگاه که نتیجه تلاش صنعتگران و طراحان، که با طراحی نوین و بهینه امکان شستشوی بهینه نمای ساختمان های اداری و تجاری را برای کاربران فراهم نموده است. این دستگاه نماشوی ایرانی با کاهش هزینه های نظافت و افزایش ایمنی کاربر در حین شست وشوی نمای ساختمان، به میزان زیادی در افزایش کارآیی فرایند نماشویی در مجموعه های اداری و تجاری تاثیر گذار می باشد.

 

موارد مرتبط:
بالابر در استادیوم ها و سالن های ورزشی
نظافت سالن ورزشی با دستگاه کف شوی صنعتی
چگونه از اجاره بالابر کسب درآمد کنیم؟
نظافت سالن ورزشی با دستگاه کف شوی صنعتی
کاربرد بالابرها برای نظافت ساختمان
کاربرد جاروبرقی هتلی چیست؟
چرا باید ماشین کف شوی سالن جایگزین نظافت دستی شود؟
اسکرابر چیست؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *