دسته‌بندی نشده

جارو برقی صنعتی

جارو برقی صنعتی

جارو برقی صنعتی چیست؟

جارو برقی صنعتی قطعه ای از تجهیزات تمیز کننده سنگین است که برای حذف زباله ها،زباله های صنعتی ، زباله های ساختمانی و مواد باقی مانده پس از یک فرآیند تولید یا پروژه ساخت و ساز طراحی شده است.جارو برقی صنعتی یک قطعه تمیز کننده سازگار با محیط زیست است که آلاینده ها و مواد مضر را به طور ایمن حذف و دفع می کند.

جارو برقی های صنعتی جدا از استفاده آن ها به عنوان روشی برای تمیز کردن آشفتگی های صنعتی،ابزاری زیست محیطی هستند که هوا را در تاسیسات تولیدی فیلتر و تصفیه می کنند.

جارو برقی های صنعتی که در سیستم های گرد و غبار استفاده می شوند ،هوا را از غلظت ذرات سنگین در محیط های کاری جمع آوری ،فیلتر و تصفیه می کنند تا یک محل کار ایمن و تمیز ایجاد کنند.

جارو برقی صنعتیمزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی

 

یک جارو برقی صنعتی چجوری کار می کند؟

جارو برقی صنعتی از جریان متناوب برای راه اندازی یک فن فشار قوی برای تولید فشاز منفی استفاده می کند.خلاء ایجاد شده ذرات معلق و هوا را می کشد که از یک سری فیلترها عبور می کند تا در کیسه یا فضای جمع آوری رسوب کند.

اصول کار یک جارو برقی صنعتی بر اساس مفهوم فشار هوای منفی است که در آن فشار خارج از لوله جمع آوری بیشتر از فشار داخل آن است.فشار منفی ذرات و هوا را از بیرون می کشد.

جارو برقی صنعتی

یک جارو برقی صنعتی چجوری کار می کند؟

اولین قدم در عملکرد یک جارو برقی صنعتی ایجاد فشار منفی است.برای جارو برقی خانگی،فشار منفی توسط یک موتور کوچک ایجاد می شود که فشار داخل میله را تغییر می دهد.جارو برقی صنعتی به انرژی بسیار بیشتری برای ایجاد فشار منفی کافی برای کشیدن مواد سنگینی که جمع آوری میکنند نیاز دارند.

پمپ خلاء

هدف از پمپ خلاء که می تواند یک فن سانتریفیوژ باشد،استفاده از فرآیند های مکانیکی ، فیزیکی یا شیمیایی برای حذف هوا از یک فضای کوچک برای ایجاد خلاء است.پمپ چارو برقی صنعتی می تواند خلاء را برای مدت زمان طولانی حفظ کند.

پنکه

تغییر فشار هوا در خلاء توسط فن ایجاد می شود که هوا را به سمت درگاه اگزوز خلاء می برد.چگالی ذرات هوا در جلوی فن افزایش می یابد.این ایجاد افت فشار،ذرات بیرونی را جذب می کند.نمودار فن زیر نمایشی از مکش ناشی از افت فشار در یک طرف فن را نشان می دهد.

فیلتر

سیستم های فیلتراسیون در جارو برقی صنعتی بسته به طراحی جارو برقی متفاوت است.فیلتر را می توان در جایی قرار داد که لوله خلاء به خلاء متصل شود و ذرات بزرگی را که به یک واحد جمع آوری یا کیسه می ریزند فیلتر می کند.یک الزام برای جا به جایی مواد سمی و خطرناک یک فیلتر (HEPA  )  است که دارای رتبه بندی بازدهی 99.99% است و در اتاق های تمیز یا جاهایی که نیاز به فیلتر هوای استثنایی است استفاده می شود.

شلنگ

شلنگ جارو برقی صنعتی از مواد مقاوم در برابر سایش ساخته شده است.نوع متداول شلنگ جارو برقی صنعتی سیم فولادی ساخته شده از پلی اورتان مقوم در برابر سایش است که آن را فوق العاده قوی می کند.از آن جایی که فشار جزء اصلی یک جارو برقی صنعتی است،در هنگام انتخاب شلنگ به آن توجه می شود.

مقاوت فشاری شلنگ با ضخامت دیواره شلنگ تعیین می شود،با دیواره های ضخیم تر که می توانند فشار بالاتری را تحمل کنند.با شلنگ های جارو برقی صنعای شفاف ،می توان محیط شلنگ را به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از گرفتگی دید.

لوازم جانبی

انواع لوازم جانبی جارو برقی صنعتی بسته به ویژه گی های ماده و موادی که جارو برقی با آن کار می کند متفاوت است.هدف از لوازم جانبی تطبیق خلاء با شرایط کار است و شامل بسته های باتری ، برس های دستی و دیواری ، اسکاج ، نازل های کف ، نازل های فله ای و اندازع های مهتلف اتصالات و لوله می باشد.

موارد استفاده از جارو برقی صنعتی

جارو برقی صنعتی روشی کارآمد و ایمن برای تمیز کزدن لکه ها و گرد و غبار ، کثیفی و زباله ها هستند.نظافتی که چندین ساعت یا چند روز طول می کشد ، به سرعت و ماهرانه در زمان کمتری نسبت به روش های سنتی تر انجام می شود . جارو برقی صنعتی در هزینه های نیروی کار صرفه جویی می کنند و محیط های کاری ایمن ، تمیز و نامرتب را ایجاد می کنند.

به طور سنتی ، جارو برقی به عنوان یک وسیله خانگی در نظر گرفته می شود که برای تمیز کردن فرش و کف استفاده می شود . در تولید و عملیات صنعتی ، جارو برقس صنعتی ابزاری ضروری و لازم برای کمک به ارتقای شرایط ایمن و تولیدی است.

جارو برقی صنعتی

موارد استفاده از جارو برقی صنعتی

صنعت نانوایی

ماده اصلی در صنعت نانوایی آرد است که بسیار ریز است و در طول  فرآوری به راحتی پخش می شود . جارو برقی صنعتی که برای جمع آوری آرد استفاده می شوند ، به طور ویژه برای جلوگیری از گرفتگی در حین تمیز کردن طراحی شده اند.برای غلبه بر مشکل گرفتگی ، سازندگان جارو هایی با فیلتر های چند مرحله ای و لرزاننده فیلتر تولید می کنند که فیلتر ها را تمیز کرده و آن ها را شفاف نگه می دارد.

جارو برقی صنعتی

صنایع شیمیمایی

شرایط خطرناک بخش رایج صنایع شیمیایی است.کارگران دائما در معرض خطر قرار گرفتن در مواد سمی و مضر هستند.جارو برقی صنعتی در صنایع شیمیایی برای بازیابی ، نگهداری و کمک در بسته بندی محصول استفاده می شود.آن ها همچنین بخش مهمی از انتقال محصول هستند.

جارو برقی صنعتی

مراقبت های بهداشتی

استاندارد ها و مقررات صنعت مراقبت های بهداشتی ایجاب می کند که امکانات فوق العاده تمیز و عاری از آلودگی باشند.

جارو برقی های صنعتی با فیلتر های قوی برای اطمینان از ایمنی بیماران و کارکنان مراقبت های بهداشتی با تمیز کردن و از بین بردن هر نوع آلودگی یا باکتری مضر استفاده می شود . آگر چه می توان از جارو برقی های معمولی استفاده کرد ، اما استفاده از چنین تجهیزاتی خطر انتشار مواد عفونی موجود در هوا را دارد که به راحتی توسط جاروبرقی های صنعتی گرفتار شده و بی ضرر می شوند.

جارو برقی صنعتی

معدن

مشکل گرد و غبار در صنایع معدنی مشابه مشکلات کشاورزی است.گرد و غبار حاصل از عملیات معدن در یک محیط بسته بسیار مترکز است.جارو برقی های صنعتی با گرد و غبار معدن و مایعات مورد استفاده به عنوان بخشی از عملیات معدن ایده آل هستند.

 

خودرو

جارو برقی صنعتی در صنایع تولید خودرو به دلیل استفاده از انواع مواد شیمیایی و رنگ ها و آلودگی های بسیاری مانند تراشه های فلز ، پودر رنگ ها و گرد و غبار بسیار کار آمد است.و در کمترین زمان ممکن محیط را از هر نوع آلودگی پاک می کند.

همچنین در کارواش ها استفاده از جارو برقی صنعتی هم برای تمیز کردن خودرو ها از آلودگی هایی مانند گرد و غبار نشسته در صندلی ها و زیر صندلی ها و هم برای تمیز کردن محیط کارواش که از زباله های داخل ماشین ها پر شده استفاده می شود .

جارو برقی صنعتی

صنایع دارویی

صنعت دارو سازی با طیف وسیعی از مواد شیمیایی و پودر ها در تولید دارو کار می کند.

باقی مانده از تولید به دقت کنترول و نظارت نظارت می شود تا از محصول نهایی و کارگران داروسازی محافظت می شود.استاندارد های صنعت دارو سازی بسیار شبیه استاندارد هایی است که برای مراکز بهداشتی و درمانی ایجاد شده است.

جارو برقی های صنعتی به طور مداوم توسط صنایع دارویی برای تمیز کردن و بازیابی استفاده می شود.

جارو برقی صنعتی

 

برای راهنمایی و خرید مطمئن با مشاوران فنی ما در پرگاس تماس بگیرید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *