مقالات

اهمیت فشار هوای فیلتر دستگاه جاروبرقی صنعتی

اهمیت فشار هوای فیلتر دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی دستگاهی کاربردی برای نظافت و جمع آوری موثر و با کیفیت آلانیده ها می باشد. محبوبیت این دستگاه ها در بین کاربران از یک سو و توان بالای آنها در جمع آوری آلاینده ها از سوی دیگر سبب شده تا شرکت های تولید کننده این دستگاه ها، به منظور برآورده سازی نیاز های نظافتی محیط های گوناگون ، این دستگاه ها را در سه رده جاروبرقی خانگی، تجاری و جاروبرقی صنعتی تولید نمایند. به منظور انتخاب یک دستگاه مکنده مناسب برای محیط کاری، باید مشخصات فنی دستگاه ها را بررسی نمود. پرگاس صنعت قصد داره در این مقاله شما را همراهی کند.

 

مفهوم فشار هوا ی وارد بر فیلتر در یک جاروبرقی

جاروبرقی صنعتیفشار هوای وارد بر فیلتر،‌ عبارت است از میزان مقاومت فیلتر در برابر گرفتگی ناشی از گرد و غبار. این معیار نقش اساسی در تولید دستگاه های جاروبرقی صنعتی دارد. فشار هوای وارد بر فیلتر تناسبی از سرعت مکش و مساحت فیلتر می باشد. از آنجایی که واحد سرعت مکش متر مکعب بر ساعت و واحد مساحت فیلتر متر مربع می باشد، واحد سنجش فشار هوای وارد بر فیلتر دستگاه جاروبرقی صنعتی متر بر ساعت می باشد. سرعت مکش دستگاه مکنده نمایانگر میزان هوایی می باشد که در یک ساعت وارد دستگاه جاروبرقی صنعتی می شود. در حالی که مساحت فیلتر بر میزان گرد و غباری که فیلتر دستگاه جذب می نماید، اثر گذار است. تعامل بین این دو مشخصه، موجب عملکرد بهینه دستگاه می گردد. بر اساس بررسی های انجام شده در صورتیکه فشار هوای وارد بر فیلتر دستگاه جارو برقی صنعتی کمتر از ۲۰۰ متر مکعب بر ساعت باشد،‌ بیانگر عملکرد خوب و بهینه دستگاه می باشد.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :راهنمای خرید بهترین تفنگی واترجت

لزوم کم بودن فشار هوای وارد بر فیلتر

جاروبرقی صنعتیفشار هوای وارد بر فیلتر اصلی یکی از پارامتر های مهم در دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشند. از آنجایی که این پارامتر با میزان قدرت فیلتر در جذب گرد و غبار ریز ارتباط دارد، می تواند راهنمای مناسبی در انتخاب دستگاه مکنده مناسب باشد. از آنجایی که جمع آوری ذرات ریز گرد و غبار، از یک سو موجب خفگی و کاهش عملکرد دستگاه می شود، و از سوی دیگر ماندگاری آنها در محیط می تواند سلامت افراد شاغل ئر محیط را تهدید می نماید، جمع آوری آنها در بسیاری از صنایع و محیط ها یکی از چالش های مهم در امر نظافت می باشد. از این رو در صنایعی چون صنایع دارویی و شیمیایی که اغلب دارای گرد و غبار ریز می باشند، دستگاه هایی مناسب می باشد که فشار هوای وارد بر فیلتر دستگاه کم باشد.

معایب فشار هوای بالا بر فیلتر مکنده

در صورتی که فشار هوای وارد بر فیلتر دستگاه بالاتر از ۲۰۰ باشد،‌ به این معنا می باشد که فیلتر در فواصل زمانی کوتاه تر دچار خفگی شده و در نتیجه به دفعات بیشتری به نظافت نیاز دارد. علاوه بر این خفگی فیلتر دستگاه عمر مفید فیلتر را کاهش داده و در نتیجه در فواصل زمانی کوتاه تری نیازمند تعویض می باشند. همین امر موجب افزایش هزینه های نگهداری و سرویس دستگاه می شود. استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی در صورت خفگی فیلتر موجب انتشار حجم بالایی از گرد و غبار در داخل دستگاه و نفوذ آنها به داخل موتور دستگاه می گردد. ضمن اینکه خفگی فیلتر دستگاه، موجب کاهش عملکرد دستگاه شده و بهره وری آن را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با تجهیزات نظافتی

پارامتر های مهم دیگر در انتخاب دستگاه جاروبرقی صنعتی

فیلتر جاروبرقی صنعتیاز جمله پارامتر های مهم دیگر در انتخاب دستگاه جاروبرقی صنعتی مناسب می توان به سرعت مکش و قدرت مکش دستگاه اشاره نمود. در مکش آلاینده های چگال  و سنگین نیاز به قدرت مکش بالا می باشد در حالیکه در حجم بالای آلاینده ها نیاز به دستگاهی می باشد که سرعت مکش بالایی داشته باشد. همچنین توجه به کلاس فیلتر دستگاه جاروبرقی صنعتی ضامن سلامت افراد شاغل در محیط و فراهم نمودن سطح بالا تری از بهداشت و تمیزی می باشد. معمولا فیلتر های دستگاه های مکنده در دو کلاس L و M ارائه می شوند. فیلتر های کلاس M به واسطه داشتن منافذ ریز تر در مقایسه با کلاس L قادر به فیلتراسیون ذراتی با ابعاد کوچک تر دارند.

امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشید . اگر سوال انتقاد و یا پیشنهاد دارید میتونید در بخش دیدگاه پرگاس صنعت مطرح کنید . شرکت پرگاس صنعت همواره به دنبال ارائه محصولات با کیفیت و تضمین دار می باشد . اگر به دنبال تضمین و خدمات پس از فروش هستید پیشنهاد میکنم از فروشگاه پرگاس صنعت دیدن فرمایید همچنین اگر به دنبال خدمات پس از فروش در زمینه تجهیزات صنعتی , تجهیزات بیمارستانی و یا تجهیزات ورزشی هستید حتما با کارشناسان فروش پرگاس صنعت تماس حاصل فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *