مقالات

آشنایی با فیلتر جاروبرقی صنعتی و ویژگی های آن

هنگامی که صحبت از نظافت به میان می آید، نخستین تصویری که در ذهن همه افراد نقش می بندد، دستگاه جاروبرقی می باشد و به ویژه در مراکز صنعتی این ابزار نقش پر رنگ تری ایفا خواهد کرد. رده های گوناگونی از مکنده ها تولید شده است که با توجه به ساختار و نوع پمپی که دارند نوع کارایی آن ها مشخص می گردد. دستگاه های جارو برقی صنعتی دارای قابلیت جمع آوری مواد مایع می باشند و در آن ها سری ضد انفجار نیز وجود دارد که در محیط هایی با خطر آتش سوزی و برای جمع آوری مواد اشتعال زا مورد استفاده قرار می گیرند. جاروهای خانگی، تجاری، نیمه صنعتی و صنعتی پرکاربردترین و کارآمدترین ابزارها به منظور نظافت یک محیط هستند که چه برای نظافت های سطحی و چه نظافت های تخصصی به کار می روند.پرگاس صنعت قصد داره در این مقاله شما را همراهی کند.

 

فیلتراسیون جاروبرقی صنعتی

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعتفیلتر یکی از مهم ترین بخش های جاروبرقی است و کارایی دستگاه را به طور مستقیم تحت تأثیر خود قرار می دهد. در جاروهای خانگی فیلتر به صورت کیسه ای بوده و مکنده های صنعتی فیلترهایی از نوع ستاره ای و یا کارتریجی دارند. در بسیاری از دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی علاوه بر فیلتر اولیه امکان نصب فیلتر ایمنی فراهم می باشد و در شرایطی به کار می رود که مواد خاصیت پودری داشته باشند که جهت جلوگیری از ورود ذرات ریز به موتور و پمپ مکنده فیلتر ایمنی (هپا) استفاده می شود. فیلترها ذرات گرد و غباری را که به همراه هوا مکش شده اند، در خود نگه می دارد و هوای برگشتی به محیط تصفیه می گردد. فیلترهای ستاره ای به طور معمول از جنس پلی استر ساخته می شوند و به دلیل برخورداری از سطح  مقطع بالا عملیات فیلتراسیون را در سطح کیفی بسیار مطلوبی به انجام می رسانند. فیلتر کارتریجی نیز نوع دیگری از فیلتر مکنده می باشد که ذرات را به خوبی هر چه تمام تر فیلتر سازی می کند. انتخاب فیلتر کارتریجی یا پلی استری به ساختار مکنده بستگی دارد.
مطالب پیشنهادی پرگاس صنعت :نقش فیلتر هپای جاروبرقی چیست؟

نقش فیلتر هپا

تجهیزات صنعتی پرگاس صنعتابداع فیلتر هپا تغییراتی اساسی در زمینه نظافت های سنگین به وجود آورد و سبب رفع بسیاری از مشکلات در زمینه جمع آوری برخی از مواد و ضایعات صنعتی گردیده است. به عنوان مثال در بخش صنعت مانند صنایع داروسازی، صنایع غذایی و … بهداشت و نظافت یک امر ضروری تلقی شده و به منظور افزایش سطح ایمنی و سلامت محیط کارخانه و یا کارگاه جاروبرقی صنعتی به همراه فیلتر هپا به کار می رود. ساختار این فیلتر قدرتمند به گونه ای است که ذرات ریز ۰.۳ میکرونی را فیلتر می سازد و فرآیند نظافت را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. فیلتر هپا در رده های خانگی نیز ساخته شده است که می تواند گرد و غبار ریز و عوامل آلرژی زا را از محیط خانه حذف گرداند و هوای درون خانه را برای افرادی که دچار حساسیت و آلرژی هستند، تصفیه کند.

ارتقای سطح کیفیت و کارایی جاروبرقی صنعتی

همان طور که انتخاب یک مکنده صنعتی کارآمد و متناسب با شرایط از اهمیت زیادی برخوردار است، نظافت منظم و مرتب محیط نیز مهم خواهد بود. استفاده از جاروی صنعتی از انباشته شدن آلودگی ها جلوگیری می کند و علاوه بر آن می تواند وسیله ای برای حفظ امنیت و سلامت محیط کاری باشد. به منظور بهبود عملکرد مکنده صنعتی و در عین حال افزایش کیفیت نظافت، تمیز نمودن فیلتر دستگاه ضروری می باشد. با نظافت به موقع فیلتر از گرفتگی و انسداد آن جلوگیری به عمل خواهد آمد که این فرآیند به وسیله سیستم یکپارچه با دستگاه نظافت فیلتر امکان پذیر می گردد. فیلترهای پلی استری قابل شستشو هستند و در صورت لزوم می توان آن زا محفظه خارج نمود، شستشو داد و سپس به جای خود بازگرداند. فیلترهای ستاره ای و کارتریجی به آسانی قابل تعویض می باشند. به این ترتیب با مراقبت از فیلتر جاروبرقی صنعتی و هم چنین تخلیه به موقع مخزن مکنده می توان از عملکرد مطلوب دستگاه و جمع آوری آلودگی ها با قدرت هر چه بیشتر اطمینان حال نمود.

 

امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشید . اگر سوال انتقاد و یا پیشنهاد دارید میتونید در بخش دیدگاه پرگاس صنعت مطرح کنید . شرکت پرگاس صنعت همواره به دنبال ارائه محصولات با کیفیت و تضمین دار می باشد . اگر به دنبال تضمین و خدمات پس از فروش هستید پیشنهاد میکنم از فروشگاه پرگاس صنعت دیدن فرمایید همچنین اگر به دنبال خدمات پس از فروش در زمینه تجهیزات صنعتی , تجهیزات بیمارستانی و یا تجهیزات ورزشی هستید حتما با کارشناسان فروش پرگاس صنعت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *