مقالات

آشنایی با بالابر قابل یدک و کاربرد آن

بالابر قابل یدک

آشنایی با بالابر قابل یدک و کاربرد آن

بالابر ها مانند مایکروویو دنیای ساخت و ساز هستند. زمانی بود که فقط از  نردبان و داربست استفاده برای کار در ارتفاعات استفاده می کردیم ، در حالی که این عناصر هنوز مفید هستند، بالابر ها  مطمئنا جایگزین ایمن تر و قابل حمل تری برای هر دو ارائه کرده اند. بالابرهایی برای استفاده در فضای داخلی مسطح و بالابرهای زمین ناهموار برای کار در فضای باز در هوا وجود دارد. اما شاید جالب‌ترین نوع بالابر، بالابر قایل یدک‌ باشد که از همه آنها انعطاف‌پذیرتر است.بوم های قابل یدک تا حدی محبوب هستند زیرا ساده ترین بالابرهابرای جابه جایی هستند.

یکی از دلایل اصلی انتخاب بالابر قابل یدک‌ توسط کاربران این است که برای جابجایی تجهیزات از کاری به کار دیگر نیازی به تراکتور-تریلر یا کامیون بزرگ ندارند. آنها فقط با وصل شدن به یک SUV، وانت یا ون سرویس می‌رسند و به سمت محل کار جدید حرکت می‌کنند. همانطور که اشاره کردیم این بالابرها را می‌توان پشت وانت، ون یا SUV یدک‌کش کرد، که به آن بالابرهای تریلر، گیلاس جمع‌کننده یا بالابرهای گیلاس‌چین نیز گفته می‌شود – هر وسیله نقلیه‌ای با گیره تریلر کلاس 2 یا کلاس 3 می‌تواند از این نوع بالابر استفاده کند. این لیفت ها قابلیت یدک‌کشی را برای کسانی که تریلر تخت ندارند مناسب می‌کند.

کنترل‌های کشش پشت بالابر معمولاً ساده هستند. و این بالابرها معمولاً به شما کمک می کنند تا 225 کیلوگرم به ارتفاع کار خود بیافزایید.

این بالابرها علاوه بر اینکه جابجایی و استفاده آسانی دارند، به اندازه کافی کوچک هستند تا در محل های مختلف کار قرار بگیرند.

بوم های قابل یدک کشی

بالابرهای بوم یدک‌کشی می‌توانند در صورت کشیده شدن به طور همزمان به بالا بروند و نسبت به استفاده از نردبان راحت تر باشند. ارتفاع پلت فرم برای یدک کش ها از 10 متر تا 21 متر  متغیر است. کسانی که در ارتفاع هایی مانند پشت بام‌ها و خدمات پیرایش درخت هستند اغلب یک بالابر قابل یدک‌ را به تجهیزات خود اضافه می‌کنند تا به انجام سریع و ایمن کار کمک کنند. راه اندازی ساده این بالابر ها، پایه های هیدرولیک را برای پایداری  فراهم می کند که نردبان ها نمی توانند این ایمنی را ایجاد کنند.

 

انواع بالابر قابل یدک

این بالابر ها به طور کلی در دو نوع موجود می باشند:بالابر بوم مفصل و بالابر بوم تلسکوپی. بالابرهای قابل یدک مفصلی دربین متقاضیان بسیارمحبوب هستند زیرا همه کاره هستندودرهمه مکان ها می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. در حالی که بالابر های تلسکوپی به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی بالا می روند.

انواع بالابر های قابل یدکمطلب پیشنهادی:انواع بالابر و کاربرد آن ها چیست؟

 

موارد استفاده از بوم های قابل یدک

  • سقف سازی
  • پیرایش درخت
  • چیدن میوه
  • راه اندازی و نصب برق و کابل و خط تلفن
  • نصب دکوراسیون
  • تمیز کردن پنجره

 

مزیت های بالابر قابل یدک

این نوع بالابرها بسیار سبک هستند ، کار با آن ها ساده است و نصب و حمل و نقل آنها آسان است ، و این ماشین های نصب شده در تریلر را به یک راه حل مقرون به صرفه برای دسترسی به ارتفاع تبدیل می کند و این نوع بالابرها برای مشاغلی که درمدت زمان کوتاه تری انجام می شوند،گزینه بسیارمناسبی می باشند.

از آنجا که می توان این بالابرها را در کمترین زمان به محل کار آورد و شروع به کار کرد، شما متوجه می شوید که از آنها برای کارهای مهم و حیاتی روزمره مانند تعمیر و نگهداری ساختمان ها ، محوطه سازی ، نصب یا تغییر چراغ های خیابان ها ، اصلاح درختان ، شستن پنجره ها ، نصب سایدینگ ، نصب دودکش ها ، نصب علائم ،رنگ آمیزی دیوارها در فضای بیرونی یا بسیاری از موارد دیگر معمولا مورد استفاده قرار داد.

مشاغلی که هر روز در همه جای کشور انجام می شود. اگرچه ممکن است از نظر فیزیکی بالابر قابل یدک مانند برخی دیگر از بالابرها چشمگیر نباشند ، اما کارشناسان می گویند که بازده آنها، بیشتر از سایر بالابرها است.

جابجایی آسان، یکی از دلایل اصلی کاربران در انتخاب بالابرهای قابل یدک است که برای انتقال تجهیزات از محلی به محل دیگر به تراکتور یا کامیون بزرگ احتیاج ندارند. آنها فقط بالابر را به یک خودروی شاسی بلند، وانت یا ون سرویس می رسانند و به محل کار می رسند.

نظظافت ساختان ها با بوم های قابل یدک

طرفداران بالابرهای قابل یدک از نصب آسان و عملکرد ساده آنها بسیارراضی هستند. برخی از مدل های این نوع بالابر با پایین آوردن تمام سیستم های کنترل کننده و تراز کردن خودکار بالابر با لمس یک دکمه ، تنظیمات را حتی ساده تر می کنند.

همچنین طرفداران بالابرهای قابل یدک به این نکته هم اشاره می کنند که وزن سبک آنها باعث آسیب کمتری به چمن یا سایر سطوح حساس می شود. علاوه بر این ، تقریباً همه سیم بکسل های بالابر از طریق باتری کار می کنند و موتورهای دیزلی یا گازی مورد استفاده در سیم بکسل ها کوچک و نسبتاً بی صدا می باشند، بنابراین می توانند بدون سر و صدا در مناطق مسکونی یا سایر مناطق کار کنند.

یکی از بزرگترین مزایای این بالابر قابل یدک  ، اجازه حرکت در حین کار است. تعداد زیادی از بالابرهای قابل یدک شبیه به تلسکوپ هستند ، یعنی می توان در هنگام کار ، طول بالابر را افزایش داد تا شما را به ارتفاع مورد نظر برساند. همین ویژگی منحصربه فرد است که می تواند بهره وری و کارایی این نوع بالابرهارا را تا حد زیادی افزایش دهد.

یکی از مزایایی که استفاده از بوم های قابل یدک را آسان می کند کنترل های ساده آنهاست ، که کار را برای اپراتور سریعتر و آسان تر می کند. ولی بااین حال همه اپراتورها به آموزش مناسب نیاز دارند ، همانطور كه ​​در دفترچه راهنما مشخص شده است.

مزیت بالابر های قابل یدک

 چه ویژه گی هایی را در هنگام خرید یا اجاره بالابر قابل یدک باید در نظر داشته باشیم؟

مهمترین ویژگی هایی که هنگام خریدیا اجاره بالابر قابل یدک باید به آن توجه کرد: سهولت کار ، سهولت نصب ، دامنه پاکت کار (ارتفاع و رسیدن) و ظرفیت می باشد. مدل های این نوع بالابرها اغلب به دلیل سادگی عملیات ، همراه با دسترسی آسان برای کار در ارتفاع انتخاب می شوند.

در مورد کارکرد بالابر قابل یدک چه چیزی باید بدانید؟

هنگام کار با بالابرهای قابل یدک ، اپراتورها باید از خطرات الکتریکی و هوایی آگاه باشند. مهم است که اپراتورهایی که از این نوع بالابرها استفاده می کنند ، از محافظ در برابر سقوط استفاده کنند.برای یدک کشیدن این نوع بالابرها ، بررسی دستورالعمل ها و ایمنی برای اقدامات یدک کشی مهم می باشد. راهنمایی در این روشها شامل اطمینان از توانایی بکسل وسیله نقلیه یدک کشی و اطمینان از اینکه بالابر به طور صحیح قرار گرفته و برای بکسل ایمن شده است.

برای هر اپراتوری که از واحد بکسل استفاده می کند، مهم است که زمانی را برای آشنایی با انواع ماشین های قابل بکسل اختصاص دهد ، عملیات را در فضای امن و قبل از شروع کار تمرین کند. بازرسی عملیات و تست عملکرد طبق دستورالعمل های سازنده توصیه شده است.

هنگام کار با بالابر قابل یدک کش مهم است که اپراتورهایی که از یدک کش در پشت واحدها استفاده می کنند، از محافظ سقوط استفاده کنند.

 

نحوه انتخاب بالابر قابل یدک مناسب

اگر می خواهید تصمیم بگیرید که قصد خرید کدام بالابر را دارید، باید به نحوه استفاده از بالابر توجه کنید که کدام نوع بالابر قابل یدک مناسب نیاز شماست، به زمین و محلی که بطور معمول در آن کار می کنید فکر کنید،سپس مزایا و معایب ارائه شده توسط هر نوع بالابر را در نظر بگیرید. هم بالابرهای قابل یدک و هم بالابر عنکبوتی مزایای زیادی دارند. اگرچه این بالابرها دارای ایراداتی نیز هستند ، ولی هر دو نوع بالابر می توانند بسیار کارآمد باشند.

درنهایت مهم است که یک تولید کننده معتبر انتخاب کنید که با آموزش و تهیه قطعات از محصول پشتیبانی کند. شرکت پرگاس بارعایت اصول و نکات ایمنی مربوط به بالابر قابل یدک،سعی در ارائه بهترین تجهیزات برای مشتریان می باشد.برای کسب اطلاعات و راهنمایی های  بیشتر با کارشناسان ما در شرکت پرگاس تماس حاصل فرمایید.

 

منبع: https://vandaliarental.com/towable-boom-lift/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *